Kto sadil kto sial

Kto sadil, kto sial: polstoročie kultúry na Kysuciach / Rudolf Gerát; fotografie: Jaroslav Velička. Čadca: Magma, 2020. 111 s. ISBN 978-80-89172-51-1

Rudolf Gerát celý svoj profesionálny i osobný život venoval kultúre a jej rozvoju na Kysuciach. Jeho najnovšia kniha je významným dokumentom nedávnej histórie kultúry nášho regiónu. Autor si v nej zaspomínal na začiatky kultúrneho rozvoja Kysúc pred polstoročím a na jeho postupné rozvíjanie vďaka zanieteným kultúrnym a osvetovým pracovníkom. Predkladá verejnosti významné udalosti z kultúrneho diania na Kysuciach: zakladanie Kysuckej galérie, budovanie Kysuckej knižnice, Domu kultúry, divadelných, či speváckych súborov, organizovanie festivalov a mnohých kultúrnych podujatí. Kniha, ktorú odporúčame do pozornosti všetkým čitateľom, pripomína nemožnosť zabúdať na dôležité medzníky našej minulosti a nutnosť ďalej rozvíjať základy kultúry, ktoré naši predchodcovia na Kysuciach položili. Publikáciu vydalo vydavateľstvo Magma.