Caissa Čadca

Caissa Čadca 1973 - 2023: polstoročnica šachu v Čadci / Pavol Sedláček a kolektív; ilustrácie Ondrej IV. Zimka, Ľubana Holeštiaková; editor Pavol Holeštiak; grafická úprava Martin Turóci. Čadca: Vzlet, 2023. 247 s. ISBN 978-80-969276-5-4

Pavol Sedláček a kolektív autorov – hráčov, funkcionárov a pamätníkov zdokumentovali v publikácii vznik a najvýznamnejšie etapy činnosti šachového klubu Caissa Čadca, ktorý vznikol v roku 1973. V knihe sa dočítame o tom, aké dôležité bolo pre klub obdobie rokov 1981 – 1996, o najsilnejšej generácii juniorov, najvýznamnejšom vystúpení na medzinárodnej šachovej scéne i o návrate do slovenskej Extraligy v roku 2023. Súčasťou publikácie sú nielen zaujímavé fotografie z histórie klubu a zo súčasného športového diania ale aj množstvo tabuliek s poradím umiestnenia v celoslovenských i zahraničných turnajoch. Knihu vydalo vydavateľstvo VZLET Čadca v spolupráci s Kysuckým múzeom, Kysuckou šachovou školou, ŠK Caissa Čadca a MO Matice Slovenskej v Čadci.