AnnaKysucká knižnica v Čadci vyhlásila aj v tomto školskom roku čitateľskú súťaž pre žiakov 2. ročníka základných škôl „Čítam, čítaš, čítame...“. Úlohou druháčikov bolo prečítať od októbra 2023 do konca mája 2024 najväčší počet kníh.

Deťúrence bojovali o ocenenie najlepšia čitateľská trieda, ale i o najlepších čitateľov v každej súťažiacej triede. Do súťaže sa zapojilo 9 tried zo všetkých základných škôl v meste Čadca. V tomto školskom roku čítalo 175 detí a spoločne prečítali neuveriteľných 3 329 kníh. Z prvého miesta sa tešila 2.A zo ZŠ M. R. Štefánika v počte prečítaných kníh 683. Druháci zo ZŠ Milošová u Prívary sa po prvýkrát zúčastnili tejto súťaže a vybojovali si druhé miesto za 621 prečítaných kníh. Veľkú radosť z tretieho miesta mala 2.A zo ZŠ Rázusova, ktorá prečítala 460 knižiek. V každej triede sme ocenili troch najlepších čitateľov, ktorí získali nielen pekné vecné odmeny, ale i možnosť zúčastniť sa budúcoročnej Noci s Andersenom v našej knižnici. Anna Prívarová zo ZŠ Milošová u Prívary „prelúskala“ najviac knižiek zo všetkých detí a stala sa kráľovnou druhého ročníka. Našej „knihomoľke“ sa podarilo prečítať až 107 kníh!

Odmeny do čitateľskej súťaže boli zakúpené s finančnou podporou mesta Čadca. Ďakujeme pani učiteľkám za pomoc pri realizácii súťaže i za to, že podporovali a inšpirovali deti k čítaniu. A my v knižnici sa tešíme z každej knižky, ktorú deti s radosťou prečítajú.

Zdroj: Petronela Gavenčiaková

Kysucká knižnica v Čadci