Youtube KK

1.
Kysucká knižnica v Čadci oslávila 100. výročie svojho vzniku sériou podujatí v týždni 10. – 14. júna 2024. Ich prierez zachytáva nasledujúce video, v ktorom sú fotografie z jednotlivých dní osláv. Bolo veľa smiechu, radosti, zamyslení i spomienok...

2.
Pozývame vás do Kysuckej knižnice v Čadci, ktorá je miestom pre všetkých! Malých i veľkých, mladých i skôr narodených. Pre rodiny s deťmi aj tých, ktorý sa chcú ponoriť do knihy v tichosti. Detský kútik, študijné priestory, čítáreň aj letná čitáreň, obrovský výber literatúry – beletrie i tej náučnej. Príďte sa presvedčiť. Stať sa čitateľom je veľmi ľahké... Registrácia čitateľa - Kysucká knižnica v Čadci (kniznica-cadca.sk)

3.
Detský a mládežnícky divadelný súbor EVA spracoval pri príležitosti 100. výročia knižnice v Čadci dokumentárny film, v ktorom sa dozviete viac o vzniku knižnice, miestach, kde sídlila, osobnostiach, ktoré sa zapísali do jej dejín a niektorých možnostiach, ktoré má dnes.
Kamera a strih: Marián Hanko
Námet a scenár: Eva Matysová, Dagmar Štekláčová, Dagmar Jurgová