Čítajte zadarmo - Kysucká knižnica v Čadci

Pripravujeme
Nové knihy
Knižnica v médiách
Otváracie hodiny
Periodiká
Instagram
Facebook
Prejsť na obsah

Čítajte zadarmo

Informácie
Čítajte zadarmo!
Milí čitatelia, deti, študenti a priatelia krásneho slova.
Chýbajú Vám knihy a čítanie? Nemôžete si požičať knihy z knižníc a potrebujete čítať, relaxovať, alebo študovať? Nedobrovoľná karanténa nemusí prinášať nudu, stres, alebo negatívne myšlienky. Aj doma môžete snívať, študovať, spoznávať svet a získavať nové užitočné informácie. Vám všetkým ponúkame možnosť čítať digitalizované a voľné dostupné e-knihy cez internet zadarmo. Prinášame vám prehľad niekoľkých užitočných webových stránok, ktoré vám môžu pomôcť pri hľadaní. Nájdete tu klasické diela slovenskej poézie a prózy, rozprávky, diela svetovej literatúry, ale aj databázy časopisov, encyklopédie, lexikóny a portály zamerané na rôzne vedné oblasti, na literatúru a umenie. Prajeme Vám veľa príjemných chvíľ  pri čítaní, rodinnú pohodu a hlavne pevné zdravie.

Zoznam internetových portálov:

Najväčšia slovenská elektronická knižnica Zlatý fond denníka SME obsahuje stovky bezplatných elektronických kníh e-bookov slovenskej poézie a prózy.
Online knižnica sprístupňuje digitálne diela v slovenskom jazyku - nájdete tu diela slovenských klasikov, rozprávky i nové diela a ponúka zoznam ďalších internetových knižníc dostupných online.
Univerzitná Knižnica Univerzity Mateja Bela pripravila zoznam dostupných časopisov, databáz, encyklopédií, e-kníh, lexikónov i portálov z rôznych odvetví. Nájdete tu zdroje zamerané na biológiu, geografiu, chémiu, históriu, hudbu, filozofiu, jazykovedu, literatúru a umenie, knižničnú a informačnú vedu, matematiku i rôzne multiodborové zdroje.
Knihy sú poskytnuté autormi bez nároku na finančnú odmenu. Nájdete tu beletriu aj odbornú literatúru, väčšina e-kníh je v českom jazyku.
Staromestská knižnica v Bratislave vytvorila zoznam nielen voľne prístupných kníh prostredníctvom rôznych internetových stránok, ale aj slovníkov a encyklopédií. Nájdete tu aj odkazy na diela autorov ako napr.: H. Ch. Andersena, J. Bottu, K. Čapka, P. Dobšinského, S. Chalupku, B. Němcovú, Ľ. Štúra a ďalších.
Městská knihovna v Prahe ponúka širokú škálu e-kníh od detektívok cez cestopisy až po drámu. Tiež tam môžete nájsť aj odborné publikácie.

Ďalšie linky k bezplatnému prístupu e-knihám:
Na tomto portáli nájdete najnovšie, najpredávanejšie knižné tituly, recenzie na knihy ale aj užitočné  informácie, rady a tipy ako vydať vlastnú knihu.
Mestská knižnica v Prahe ponúka 1332 titulov e-kníh rôznych autorov a rôzneho žánrového zamerania na stiahnutie a čítanie zadarmo.
Na tomto portáli získate informácie ako si stiahnuť e-knihy do čítačky, alebo mobilu zadarmo.

© Kysucká knižnica v Čadci
Sponzori:
Partneri knižnice:
Mediálni partneri:
Návrat na obsah